Čo si myslím o slovenskom filme... Všetky moje deti

Nový dokumentárny film Všetky moje deti mal na Slovensku premiéru 13.2.2014 a v prvý týždeň videlo film 4821 divákov. Medzi nimi boli aj diváci z KAS.

Zuzana Mojžišová:

Písala som o novom dokumentárnom filme režiséra Ladislava Kaboša už dve väčšie recenzie, a tak mi akosi nezostali ďalšie slová. Tak len celkom stručne. Všetky moje deti sú dôležitý film. Väčšmi spoločensky ako filmársky, ale to mu nič neuberá na sile. Naopak, skôr mu to význam dodáva. Veď žijeme v štáte, kde má Kotleba čoraz viac sympatizantov a Fico prirovnáva Rómov k zvieratám a stále nechápeme, že vzhľadom na Rómov ide o problémy chudoby a ničoho iného. Film otvára jednu dôležitú vec pre rómsko-nerómske vzťahy: Pomoc prestáva byť pomocou, ak za ňu vyžadujem slepú poslušnosť, podriadenosť, vlastne zmiznutie z povrchu zemského.

Žofia Bosáková:

Všetky moje deti sú pôsobivé v tom, ako triezvo zobrazujú priepasť vo vnímaní medzi odlišnými kultúrami a ukazujú, že apriórne majoritné normy strácajú pri porozumení účinok. Kým film O Soni a jej rodine sa chápavo zameral na portrét jednej ženy, Kaboš prenikavo podal záznam o fungovaní väčšej komunity prostredníctvom mikropríbehov (hoci s rôznou mierou zrozumiteľnosti a orientácie kto je kto) - jednoducho poctivý časozber bez exotizácie a hier, ktoré sú/ boli charakteristické pre väčšinu doterajších domácich filmov o Rómoch.